přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Auditoři

Na auditory a auditorské společnosti jsou kladeny zvláštní nároky zejména v oblasti odpovědnosti za škodu, kterou mohou způsobit v souvislosti s výkonem auditorské činnosti. Proto, aby byla zajištěna ochrana klientů auditorů, ukládá zákon všem auditorům a auditorským společnostem povinnost uzavřít pojištění profesní odpovědnosti za škody.

Pojištění profesní odpovědnosti za škody auditorů zpravidla kryje:

  • finanční škody způsobené klientům v důsledku porušení právních povinností plynoucích z profesních předpisů a obecných právních norem
  • náklady spojené s právním zastoupením

Specialisté RENOMIA jsou připraveni vám pomoci s nastavením parametrů pojištění tak, aby odpovídaly vašim individuálním potřebám. Pojištění tak může zahrnovat například:

  • škody na dokladech převzatých v souvislosti s výkonem auditora (např. na účetních knihách);
  • škody na životě, zdraví a majetku třetích osob z titulu obecné odpovědnosti za škody, k nimž může dojít při provozu kanceláře auditora
  • škody způsobené auditorskou činností vykonávanou pro mateřské, dceřiné společnosti nebo jiné blízké subjekty

Z pohledu dalších rizik souvisejících s výkonem auditorské činnosti lze doporučit ke zvážení především živelní pojištění majetku, pojištění pro případ přerušení provozu z důvodu živelních škod, pojištění zpronevěry a v případě obchodních společností i pojištění odpovědnosti za škody členů statutárních orgánů.

Specialisté RENOMIA mají rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti pojištění auditorských společností a rádi vám předloží konkrétní cenovou nabídku komplexního pojištění podle vašich požadavků a potřeb.

Chcete více informací?

Miroslav Holub MBA

obchodní ředitel

miroslav.holub@renomia.cz

+420 603 890 979

Kontaktní formulář
nebo zavřít
Přihlášení klienta
nebo zavřít

Contact.renomia Contact.renomia je zabezpečený webový portál pro klienty RENOMIA. Nabízí jednoduchý a pohodlný přístup k informacím o Vašem pojištění.