přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Přeprava, doprava

Společnosti podnikající v oblasti přepravy a dopravy jsou vystaveny neustálému tlaku na snižování cen poskytovaných služeb ze strany odběratelů, celosvětově silné konkurenci, kolísavému vývoji cen ropy a dalších produktů, rostoucím požadavkům na ekologičnost dopravy a stále novým legislativním nárokům.

Podnikání v oblasti přepravy a dopravy sebou nese rizika zejména v oblasti odpovědnosti za škody způsobené na přepravovaném zboží, případně z nedodání zboží řádně a včas.

Pro společnosti podnikající v oblasti přepravy je tedy stěžejní zejména pojištění odpovědnosti za škody dopravce, případně pojištění odpovědnosti za škody zasílatele. Kvalitní pojistný program by měl dále standardně zahrnovat živelní pojištění majetku, pojištění obecné odpovědnosti za škody z provozní činnosti a pojištění vozidel. V případě, že má dopravce povinnost prokazovat finanční způsobilost, lze doporučit i sjednání finanční způsobilosti dopravce.

Z pohledu dalších rizik lze doporučit zejména pojištění zásilek, pojištění pro případ nesplacení pohledávek odběrateli a v případě obchodních společností pojištění odpovědnosti za škody členů statutárních orgánů.

Specialisté RENOMIA mají rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti pojištění přepravních a  dopravních společností a rádi vám předloží konkrétní cenovou nabídku dle vašich potřeb.

Chcete více informací?

Miroslav Holub MBA

obchodní ředitel

miroslav.holub@renomia.cz

+420 603 890 979

Kontaktní formulář
nebo zavřít
Přihlášení klienta
nebo zavřít

Contact.renomia Contact.renomia je zabezpečený webový portál pro klienty RENOMIA. Nabízí jednoduchý a pohodlný přístup k informacím o Vašem pojištění.